Urządzenie do smartfona może przetestować uszkodzenie nerek

Urządzenie do smartfona może przetestować uszkodzenie nerek

„Lekarze nie muszą już badać w bazach danych lub książkach przez kilka godzin. Lista obsługuje ich w szybszym wykryciu choroby. Ponadto lekarze mogą bardziej szczegółowo zapytać pacjentów o ich objawy. Ułatwia to ocenę, na które aspekty muszą zwrócić uwagę. ”

Aplikacja fenomizatora została stworzona we współpracy z sześcioma informatykami z Saarland University w Saarbrücken w Niemczech.

Wygląda na to, że aplikacje na smartfony są drogą przyszłości, jeśli chodzi o pomoc w diagnozie choroby. W ubiegłym roku Medical News Today poinformował o badaniu opisującym tworzenie aplikacji na smartfony, która wykrywa raka skóry, podczas gdy nowsze badania – zaprezentowane na 66. dorocznym spotkaniu w American Academy of Neurology w Filadelfii, w kwietniu tego roku – ujawniły dwa smartfony Aplikacje, które mogą wykryć padaczkę i poprawić opiekę udarową.

W zeszłym miesiącu zgłosiliśmy również badanie, które szczegółowo opisało aplikację na smartfona o nazwie SmartGait, która może zmierzyć prędkość i chód danej osoby (wzór chodzenia) w celu zapobiegania upadkom wśród osób dorosłych.

 • Cystic Fibrosis
 • Urządzenia medyczne/diagnostyka
 • Podstawowa opieka

Urządzenie na smartfony może testować uszkodzenie nerek

Naukowcy utworzyli urządzenie przenośne, które przeprowadza testy nerkowe i przesyła dane za pośrednictwem załącznika smartfona, zgodnie z badaniem opublikowanym w laboratorium czasopism na chipie.

Naukowcy z University of California, Los Angeles (UCLA), twierdzą, że urządzenie może znacznie zmniejszyć potrzebę częstych wizyt klinicystów dla osób cierpiących na cukrzycę oraz tych z przewlekłymi warunkami nerek.

Urządzenie, które waży około 148 g (jedną trzecią funta) i przymocowało do aparatu smartfona, może analizować poziom albuminy obecnej w moczu. https://harmoniqhealth.com

Albumina to białko występujące we krwi. Po znalezieniu w moczu jest to znak, że nerka jest uszkodzona.

Istnieją dwie małe fluorescencyjne jednorazowe rury testowe przymocowane do urządzenia. Jeden zawiera płyn kontrolny, a drugi zawiera próbkę moczu zmieszaną z barwnikami fluorescencyjnymi.

Po wstrzykiwaniu próbki moczu do urządzenia za pomocą małej strzykawki urządzenie wyświetla wiązkę światła widzialnego przez rurki testowe. Kamera smartfona przechwytuje to światło po przejściu przez dodatkowy obiektyw.

Za pomocą aplikacji na Androida lub iPhone’a obrazy są przetwarzane w mniej niż jedną sekundę. Następnie urządzenie wysyła wyniki testu do bazy danych lub opieki zdrowotnej.

Naukowcy twierdzą, że test jest dokładny w odległości mniej niż 10 mikrogramów na mm. Dodają, że ta dokładność mieści się w ramach akceptowanych standardów klinicznych stosowanych do diagnozowania warunków, takich jak mikroalbuminuria – wydalanie albuminy w moczu.

Autorzy badań mówią:

„To zautomatyzowane narzędzie do testowania albuminy działające na smartfonie może być przydatne do wczesnej diagnozy choroby nerek lub do monitorowania pacjentów przewlekłych, zwłaszcza tych cierpiących na cukrzycę , nadciśnienie i/lub choroby sercowo -naczyniowe. ”

Aydogan Ozcan, profesor inżynierii elektrycznej i bioinżynierii w UCLA Henry Samueli School of Engineering and Applied Science, dodaje:

„ To urządzenie Zapewnia niezwykle wygodną platformę dla przewlekłych pacjentów w domu lub w odległych lokalizacjach, w których działają telefony komórkowe. ”

Autorzy badania dodają, że test potrwa w sumie około 5 minut i że szacowany koszt urządzenia Komercyjny byłby około 50–100 USD za jednostkę.

Przenośne urządzenie smartfona, ważące około 148 g, może testować poziomy albuminy obecnej w moczu. Zdjęcie: Grupa badawcza Ozcan.

Pomysł korzystania z aplikacji na smartfony jako sposobu diagnozowania dolegliwości jest rosnącą trendem.

Ostatnie badania przeprowadzone przez brytyjskie badaczy zaprezentowały rozwój przenośnej kliniki oka w smartfonie, zdolnym do diagnozowania zaćmy, sprawdzania recept na soczewki widzenia, a nawet sprawdzanie siatkówki pod kątem oznak choroby.

Kolejnym rozwojem od amerykańskich badaczy w tym roku była aplikacja na smartfony uruchomiona w marcu 2013 r., Która może zapewnić kliniczną diagnozę raka skóry w ciągu 24 godzin od testowania.

 • Urządzenia medyczne/diagnostyka
 • Monitorowanie osobiste/technologia noszenia

Rozproszenie do smartfona może zrujnować związek

Zastosowanie smartfonów może być obsesyjne, jeśli nie uzależniające. Teraz smartfony szkodzą romantycznymi relacjami i prowadzą do wyższego poziomu depresji, zgodnie z badaniami opublikowanymi w czasopiśmie Computers in Human Behaviour.

Prof. James A. Roberts i dr Meredith David, z Hankamer z Baylor University School of Business ankietował w USA 453 dorosłych, aby dowiedzieć się, jaki wpływ ma zastosowanie telefonów komórkowych w związku.

Badania koncentrują się na „Phubbingu” lub „Partner Telefone Conbing”, terminu, który dają, kiedy „ludzie używają lub są rozproszeni swoimi telefonami komórkowymi w towarzystwie ich partnerów”.

Wyniki pierwszego badania, z udziałem 308 dorosłych, doprowadziły do ​​opracowania „Partner Phubbing Scale”, dziewięciopunktowej skali wspólnych działań smartfonów, które respondenci zidentyfikowali jako zachowania zgniatające.

Powstała skala zawiera stwierdzenia, takie jak:

 • Mój partner umieszcza swój telefon komórkowy, w którym mogą go zobaczyć, gdy jesteśmy razem
 • Mój partner Trzyma swój telefon komórkowy w dłoni, gdy jest ze mną
 • Mój partner spogląda na jego telefon komórkowy, rozmawiając ze mną
 • Jeśli w naszej rozmowie jest kilka Mój partner sprawdzi swój telefon komórkowy.

Badanie twierdzi, że rozwój skali jest znaczący, ponieważ pokazuje, że „phubbing jest koncepcyjnie i empirycznie różni się od podejścia do telefonów komórkowych, zaangażowania partnera telefonu komórkowego, partnera , konflikt telefonu komórkowego i uzależnienie od telefonu komórkowego. ”

Odrzucanie smartfonów może przyczynić się do depresji

W drugim badaniu poproszono 145 dorosłych o odpowiedź na opracowaną skalę dziewięciopunktowej. Mierzyło to stopień „phubbingu” wśród par romantycznych.

Ponadto w drugim badaniu mierzyło stopnie konfliktu telefonu komórkowego, zadowolenie z relacji, zadowolenie z życia, depresji i stylu przywiązania interpersonalnego. Styl przywiązania interpersonalnego kontrastował „niespokojny” z „bezpiecznym” pod względem tego, jak ludzie czuli się w swoich związkach.

Badanie wykazało, że:

 • 46,3% respondentów było Phubbed przez ich partnera
 • 22,6% stwierdziło, że to phubbing spowodował konflikt w ich relacjach
 • 36,6% poczuł się przygnębiony przynajmniej przez jakiś czas.

Ogólnie tylko 32% respondentów stwierdziło, że byli bardzo zadowoleni ze swojego związku.

Prof. David stwierdza, że ​​ludzie zakładają, że chwilowe rozproszenie telefonu komórkowego są nieznaczne podczas codziennej interakcji. Jednak badanie wykazało, że im częściej spędza się razem z jednym z nich uczestniczącym w telefonie, tym mniej zadowolony drugi partner będzie w związku.

Prof. Roberts mówi:

„Odkryliśmy, że kiedy ktoś zauważył, że ich partner je phubował, stworzyło to konflikt i doprowadził do niższych poziomów zgłoszonej satysfakcji relacji. Te niższe poziomy satysfakcji relacji z kolei doprowadziły do ​​niższego poziomu satysfakcji z życia, a ostatecznie wyższego poziomu depresji. ”

Naukowcy sugerują, że jednostki powinni być świadomi przerwy spowodowanych przez ich telefony komórkowe jako jako telefony komórkowe jako telefony komórkowe jako Mogą być szkodliwe dla ich związku, takie jak powodowanie poczucia depresji i zmniejszenie samopoczucia w znaczących innych.

W badaniu ludzie, którzy byli mniej bezpieczni w swoich związkach, mając „niespokojny styl przywiązania”, byli bardziej zdenerwowani niż osoby z bezpieczniejszym stylem przywiązania.

Odkrycia ilustrują, w jaki sposób wykorzystanie smartfonów może wpływać nie tylko na zadowolenie z relacji romantycznych, ale także osobiste samopoczucie, zwłaszcza że telefony komórkowe odgrywają coraz większą rolę w związkach.

Prof. Roberts wyraża zaskoczenie, że w tym zakresie coś tak małego, jak telefon komórkowy, może podważać relacje i osobiste szczęście. „Kiedy myślisz o wynikach, są one zdumiewające” – podsumowuje. „Coś tak powszechne, jak używanie telefonów komórkowych, może podważyć podstawę naszego szczęścia – nasze relacje z naszymi romantycznymi partnerami”.

Wiadomości medyczne Today Cellphone może być uzależniające

 • Alkohol/uzależnienie/nielegalne narkotyki
 • Psychologia/psychiatria

Fotografia smartfonów pomaga w diagnozowaniu chorób oczu

Zespół amerykański opracował system smartfonów do robienia wysokiej jakości zdjęć siatkówki, aby pomóc w diagnozowaniu chorób oczu. Tani i łatwy w użyciu system może przynieść zalety niedrogiej telemedycyny do klinik okulistycznych.

Naukowcy, z Massachusetts Eye and Ear, szpitala dydaktycznego Harvard Medical School, opisać nowy system i sposób they tested it in a recent online issue of Journal of Ophthalmology.

The study evaluated the smartphone system’s ability to capture photographs of the “fundus,” or retina, in human and rabbit eyes.

Sprzęt obejmuje smartfon z niedrogą aplikacją i instrumentami, które można znaleźć w każdej praktyce okulistycznej.

Robienie zdjęć siatkówki jest istotną częścią każdej praktyki okulistyki. Ale obecne metody opierają się na kamerach dna, które kosztują dziesiątki tysięcy dolarów.

Tak wysokie ceny są niezgodne z zasięgiem wielu małych praktyk, szczególnie w biedniejszych krajach.

Pojawienie się pojawienia się Smartfony zaczyna to zmieniać. Te tanie, mobilne urządzenia, uzbrojone w kamery o rosnącej jakości, są obecnie coraz bardziej używane przez okulistyki do dokumentowania warunków oczu u pacjentów.

‘ Badania wykorzystujące wbudowaną aplikację Apple w iPhonie stwierdzono, że jego przechwytywanie wideo nie jest wystarczająco dobre, ponieważ nie może niezależnie kontrolować skupienia i ekspozycji podczas kręcenia, co powoduje olgicie i powoduje złe obrazy.

ale The

ale ale System Massachusetts Eye and Ear Team wykorzystał to, używając tego iPhone’a 4 lub iPhone’a 5 z bardziej zaawansowaną aplikacją na smartfony, zwaną „Filmic Pro”, która pozwala na niezależną kontrolę skupienia, ekspozycji i intensywności światła podczas filmowania.

.

Przetestowali zdolność smartfona do przechwytywania obrazów siatkówki za pomocą soczewki 20D, z obiektywem Koephe lub bez nich-specjalni okulistercy w kształcie kopuły, aby uzyskać bezpośredni widok niektórych części oka, na przykład komorami, które są komory zaangażowany w regulację ciśnienia w oku.

„Korzystając z koncentrycznego źródła światła telefonu, ten system działa jako pośrednie okulistyki, który tworzy cyfrowy obraz dna”, piszą.

Po nagraniu filmów o wysokiej rozdzielczości z filmów o wysokiej rozdzielczości z Podstawa lub siatkówka, zespół był w stanie wyodrębnić wysokiej jakości zdjęcia z materiału.

„Doskonałe obrazy zostały uzyskane za pomocą samej soczewki 20D w klinice i dodanie obiektywu Koephe w Koepe w Sala operacyjna zaowocowała najlepszej jakości obrazów ”, zauważają.

Testowali system na dzieciach w znieczuleniu, przebudzonych dorosłych i królikach, i stwierdzają, że system był w stanie podjąć konsekwentnie drewno o wysokiej jakości drewno Fotografie u pacjentów i zwierząt z wykorzystaniem łatwo dostępnych instrumentów, które są przenośne z prostymi źródłami energii. ”

Starszy autor dr Shizuo Mukai, specjalista ds. Retiny w Massachusetts Eye and Ear oraz profesor okulistyki w Harvard Medical School , mówi:

„Nasza technika zapewnia prostszą i wyższą metodę jakości Aby bardziej konsekwentnie wytwarzać doskonałe obrazy drewna pacjenta. ”

Wyjaśnia, że ​​system okazał się już przydatny na oddziale ratunkowym, w porozumieniu z pacjentami i podczas egzaminów w znieczuleniu.

Zapewnia „tańszą i przenośną opcję dla wysokiej jakości akwizycji pojemności funduszu do dokumentacji i konsultacji”, dodaje, zauważając, że jest również dobrze tolerowany u obudzonych pacjentów, co przypisuje faktowi, że intensywność światła jest ” Często znacznie poniżej tego, co jest stosowane w standardowej pośredniej okulistyce. ”

Technika„ Prosta do opanowania ”

Zespół twierdzi, że nawet mieszkańcy okulistyki pierwszego roku byli w stanie dość szybko opanować nowy system .

Dr. Mukai dodaje:

„Ta technika jest stosunkowo niedroga i prosta do opanowania, i korzysta z rozszerzających się sieci telefonów komórkowych dla telemedycyny.”

Oczekuje również, że jakość obrazu poprawi się Ponieważ smartfony z kamerami o wyższej rozdzielczości zyskują większe czujniki i ulepszoną stabilizację obrazu.

W 2011 r. Holenderscy badacze, którzy przeprowadzili studium wykonalności zdalnej diagnozy za pośrednictwem telefonów z kamery w Ugandzie, sugerowali, że 2 -megapikselowe kamerę byłyby dobre Wystarczająco, aby uchwycić wyraźny obraz mikroskopii, który może zostać wysłany na stronę internetową w celu potwierdzenia i dodatkowej analizy przez specjalistę.

a ostatnio inna grupa w USA utworzyła „mikroskop” przenośnego smartfona, który może Wykryj wirusy i materiał mniej niż jeden tysięczny szerokości ludzkich włosów.

 • Zdrowie oczu/ślepota
 • Urządzenia medyczne/diagnostyka

& quot; Smart Snacks & quot; Aby zastąpić śmieciowe jedzenie w szkołach, USDA

wyjdź śmieciowe jedzenie w godzinach szkolnych i w „Smart Foods”. Sekretarz ds. Rolnictwa Tom Vilsack ogłosił, że USDA zastępuje batoniki i chipsy ziemniaczane batonikami i pieczonymi chipsami w ramach nowych standardów żywieniowych USDA w szkole. Sekretarz Vilsack powiedział: „nic nie jest ważniejsze niż zdrowie i dobre samopoczucie naszych dzieci. Rodzice i szkoły ciężko pracują, aby zapewnić naszym młodym ludziom możliwość dorastania zdrowego i silnego, a zapewnienie zdrowych opcji w szkolnych stołówkach, automatach i barach przekąsek będą wspierać ich wielkie wysiłki ”. Od czasu, gdy pojawiła się Ustawa o zdrowych, pozbawionych głodach dzieci z 2010 roku, która usunęła śmieciowe produkty spożywcze i napoje o wysokiej kalorii z automatów szkolnych, USDA musiała ustanowić standardy żywieniowe dla wszystkich produktów spożywczych sprzedawanych w szkołach amerykańskich. Ustawa stanowi, że standardy USDA muszą wykraczać poza programy posiłków wspieranych przez federalnie. American Diabetes Association oklaskiwało Senat USA, kiedy uchwalili Ustawę o zdrowych pozbawionych głodach dzieci, stwierdzając, że ustawodawstwo daje szkołom „narzędzia dostarczające pożywne jedzenie potrzebne do ustalenia nas w celu odwrócenia tych trendów”. Standardy żywieniowe „inteligentne przekąski w szkole” zostaną opublikowane w tym tygodniu w rejestrze federalnym. USDA podziękowało prawie 250 000 komentarzy, które pomogły w tworzeniu nowych standardów. Nowe standardy oparte są na istniejących standardach wdrożonych w tysiącach szkół w całym kraju i zaleceń Instytutu Medycyny. Celem nowych standardów żywieniowych jest promowanie znacznie zdrowszego jedzenia w szkołach amerykańskich. Plany „inteligentne przekąski w szkole” obejmują:

 • Zachęcanie zdrowszej żywności, takich jak warzywa, owoce, chude białko i pełne ziarna nisko w tłuszczu
 • Zapewnienie artykułów spożywczych, które dają dzieciom wszystkie Potrzebne, których potrzebują, zapewniając, że mają niską zawartość tłuszczów, cukrów i sodu.
 • Różne standardy, takie jak wielkość porcji i zawartość kofeiny, według grupy wiekowej.
 • Pozwalając rodzicom nadal tworzyć Spakowane obiady dla swoich dzieci i niektóre tradycje szkolne, takie jak sprzedaż Bake.
 • Dawanie szkolnym firmom z jedzeniem i napojem pełnego roku na wprowadzenie zmian. USDA zaoferuje pomoc w szkoleniu i pomocy technicznej.
 • Zapewnienie, że standardy są wdrażane i egzekwowane tylko na kampusach szkolnych w normalnych godzinach szkolnych.

Contents

Scroll to Top